نتایج جستجو برای عبارت :

ابررسانایی: اکتشاف ها و کاشف ها (۱) [لانداو، ابررسانایی، مغناطیس]

بسم الله الرحمن الرحیم
مغناطیس العشق الحسینی
الاستعداداً للأربعین على المستوى الروحی و المعرفی ، تم طرح مجموعة حوارات بعنوان مغناطیس العشق الحسینی ، سنة 1441هـ 

ت
عنوان المحاضرة
الرابط

1
معنى التربیة الحبیّة، و مقدّماتها التی یلزم على الزائر تحصیلها

2
المعرفة بالمحبة ، و المعشوق هو المعبود

3
المحبة و العمل ، عمل الشاكرین
دلم می خواست فدایت شوم دلم خیلی چیز ها می خواست ... مثلا یک لحظه دیدنت یک آرزوهایی هستند که نه به آنها می رسی و نه فراموش ات می شوند یعنی همان دق مرگ شدن کاش می شد بعضی واژه ها را معکوس معنا کرد همانگونه که تو وقتی خوشحالم ناگهان به فکرم می آیی و حالم را می گیری نامت هر چه هست اکتشاف منی از جهتی شبیه ماری کوری ام او رادیو اکتیو را کشف کرد کشفی که باعث مرگش شد و من تو را #الهام_ملک_محمدی
مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران گفت: پیش بینی می کنیم تا پایان سال جاری، کشف یک مخزن جدید نفتی در استان خوزستان نهایی شده و خبر خوش آن به مردم عزیز ایران اعلام شود
+مثل اکتشاف قبلی نباشه
یکشنبه ، ۱۰آذر ۹۸@IrNews_24
[عکس 1280×861]
مشاهده مطلب در کانال
یه نکته جالب درباره نامگذاری سیارک ها:
همین‌که مدار سیارکی مشخص می‌گردد، عددی به ترتیبِ زمانِ کشف بدان نسبت داده می‌شود و به دنبال آن نامی می‌آورند که نام را معمولاً کاشف برمی‌گزیند؛ مثلاً ۱ سِرِس. در آغاز نام‌های زنانه از اسطوره‌های یونان و روم انتخاب می‌شد. بعدها نام‌هایی از نمایش‌نامه‌های شکسپیر و اپراهای واگنر برگزیده شدند. بسیاری از سیارک‌ها را کاشفان به نام‌های زنان، دوستان و حتی سگ‌ها و گربه‌های خود نامیدند. همواره نام‌ه
داستان پشت پرده یک اکتشاف
تصویر پراش پرتو xاز بلور dnaتوسط روزالیند فرانکلین تهیه شده بود .
موریس ویلکینزِ فیزیکدان بدون اطلاع فرانکلین ، این تصویر را از اتاق کار فرانکلین برداشته و تحویل واتسون و کریک میدهد . 
آن‌ها براساس تصویر گرفته شده توسط فرانکلین، مدل مولکولی dnaرا ارائه می کنند. 
متاسفانه فرانکلین، براثر کار زیاد با پرتو xبه سرطان تخمدان مبتلا شده و فوت میکند
بعد ازفوت فرانکلین ، واتسون و کریک موفق به دریافت جایزه نوبل می شوند .
در کن
                                       یا ضاعف الحسنات یا دافع البلیات
بسم الله الرحمن الرحیم

1= یا حی یا قیوم یا حیا لا یموت یا حی لا اله الا انت کاشف الهم مجیب دعوة المضطرین اسالک بان
لک الحمد لا اله الا انت المنان بدیع السماوات و الارض ذوالجلال و الاکرام رحما ن الدنیا و الاخرة و
رحیمهما رب ارحمنی رحمة تغنینی بها عن رحمة من سوالک یا ارحم الراحمین

2=الله ربی و لا اشرک به شیئا توکلت علی الحی الذی لا یموت

3= دو رکعت نماز وبعد 70 بار: یا ابص
دوش آمد به برم رقص کنان رقص سماگفتمش این که , چه حالیست چه حالید شماصحبت پیر مغان را به که گویم به که گویم , که مگوستراز اهل دل واهل دل و اسرار خداسر بر آورد نگاری ونگاری که به بزمم بنشستگفت سالک بنگر آینه راصوفیه کاشف اسرار شمایید شماسر زدن بر سوی کویش نتوانم ، نتوانم دیگراین طریقیست که بی سر که بی سر برود سوی خدا
دوش آمد به برم رقص کنان رقص سماگفتمش این که چه حالیست چه حالید شماصحبت پیر مغان را به که گویم به که گویم که مگوستراز اهل دل واهل دل و اسرار خداسر بر آورد نگاری ونگاری که به بزمم بنشستگفت سالک بنگر آینه راصوفیه کاشف اسرار شمایید شماسر زدن بر سوی کویش نتوانم ، نتوانم دیگراین طریقیست که بی سر که بی سر برود سوی خدا
◀️ رادار مدرن ایرانی کاشف «سوپرهورنت» مشکوک آمریکایی
روز گدشته تصاویری منتشر شد که نشان می‌داد روز اول فروردین با اشراف قرارگاه پدافند هوایی ارتش، یک جنگنده F۱۸ آمریکایی ابتدا شناسایی و سپس با هشدار قاطع مبنی بر شلیک موشک به آن، از نزدیکی مرزهای کشورمان دور شده است.
ادامه مطلب
که آفتاب بیاید، نیامد.
که سبزه قبا شود دشت خیال، نشد.
که شکوفه کند درخت رویا، نشد.
که گل کند بوته‌ی آرزو، نشد.
که بهار بماند، آن هم نشد.
آفتاب که نیامد هیچ، گویا میشد در دل بهار پاییز شد، خشک شد، برگریزان شد، ولی حتی نفهمید...
انقدر بهار باشی که از پاییز درونت بی‌خبر باشی! این بدیع‌ترین اکتشاف من از من، زیباترین اکتشاف تاریخ بشریت هم که نباشد، اسمش را همین میگذارم چون تاریخِ بشریتِ من چیزی جز همین وجودِ شلخته‌ی شگفتی‌آفرینم نبوده و نیست.
پای
       یه بارم یکی از بیمارا شروع کرد گریه کردن و دعوا که تو آبروی منو بردی جلوی همسایه هامون و من نمیخواستم مردم مسایل زندگی ما رو بدونن و شما دکتری و چرا اینطوری هستی و فلان. کاشف به عمل اومد که اومده ازمایش بچه اش رو نشونم داده و خب منم گفتم کم خونی داره و قطعا هم تقصیر من بوده که چند نفری، و باهم اومدن توی اتاق ویزیت بشن‌.
زنگ میزنم حالش رو بپرسم. میگه هم کلاسی بچه ش پا گرفته جلوش، بچه با صورت خورده زمین. میگم نتونی دستتو تکیه گاه کنی و با صورت زمین بخوری خیلی سخته. ناخود‌آگاه اشکام سرازیر میشه... از بچگیام اولین کسی بودی که میشنیدم میگفتن با صورت زمین خوردی... بدون دست ...
✅شیخ جعفر کاشف الغطاء هنگامی که به ایران مسافرت نموده بود در جلسه‌ای که یکی از فرماندهان نظامی حضور داشت، ضمن صحبت‌های حکیمانه‌اش گفت: “هرگاه مؤمنی چهل شبانه‌روز از خوردن هر غذای حرام، خودداری کند، خداوند متعالی او را از خوردن غذای حرام نگه داشته و مصون می‌دارد".
 آن فرمانده، به دلیل بی‌ایمانی و خباثت درونی خود و به منظور بی‌ارزش کردن و نادرست نمایاندن سخن شیخ، فردای آن روز، به یکی از زیردستان خود دستور داد، گوسفندی را به زور، یعنی از
تدریس اصول معدنداری در دانشگاه ها
در دنیا معدن و صنایع معدنی در ارتباط با علم توانسته به ارتقای سطوح مختلف ماشین‌آلات، حفاظت از محیط زیست، توسعه برسد. در ایران یکی از موضوعاتی که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد، آموزش دانشجویان رشته‌های معدنی است.
منصور قربانی، عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی در گفت‌وگو با گسترش‌‌نیوز اظهار‌ کرد: از جمله مهم‌ترین موضوعاتی که باید در معدن و صنایع معدنی مورد بررسی قرار گیرد، مسائل و سیاست‌های کلان معد
که آفتاب بیاید، نیامد.
که سبزه قبا شود دشت خیال، نشد.
که شکوفه کند درخت رویا، نشد.
که گل کند بوته‌ی آرزو، نشد.
که بهار بماند، آن هم نشد.
آفتاب که نیامد هیچ، گویا میشد در دل بهار پاییز شد، خشک شد، برگریزان شد، ولی حتی نفهمید...
انقدر بهار باشی که از پاییز درونت بی‌خبر باشی! این بدیع‌ترین اکتشاف من از من، زیباترین اکتشاف تاریخ بشریت هم که نباشد، اسمش را همین میگذارم چون تاریخِ بشریتِ من چیزی جز همین وجودِ شلخته‌ی شگفتی‌آفرینم نبوده و نیست.
پای
  امروز ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ بود و چهارم رمضان المبارک ۱۴۴۱. روز چهارشنبه. مهدی دایی دعوت کرد شب بریم هیئت علی اصغر علیه السلام و بعد نماز معرب و عشاء، افطار اونجا دورهمی.
اولش خیال کردم تخمِ خانم مرغ است و بعدش کاشف به عمل اومد که تخم مرغابی و اردک بود. بعلاوه ی نوشابه و چای تازه دم.
 البته بعدش گفتند که رهبری، با سه شرط سهام عدالت رو آزاد کرده اند که خبر خوبی بود.

سوسن خانم تعریف میکرد که نیمه های دهه ی ۶۰ با کاروانی از خواهران بسیجی میرن دیدار آقای منتظری. توی ایستگاه بازرسی بیت بودن که یهو جیغ و داد و هوار بلند میشه که ای وای جادو جنبل آوردن، سحر کردن، بدبخت شدیم و بگیریدش و فلان و بهمان. یکم که سر و صدا میخوابه کاشف به عمل میاد که یکی از دخترا که بنده ی خدا روستایی هم بوده پنهانی موهاشو کوتاه کرده منتهی از ترس مامانش اون موهای بلند رو قایم کرده با خودش نگه داشته و حالا هم توی کیفش اوردتش تجدید میث
 اما محمد تقی ع فرمود ای گروه شیعه  با سوره اناانزلنابا اهل سنت مخاصمه و مباحثه کنید تا پبروز شوید بخدا که ان سوره پس از پیغمبر حجت خدای تبارک و تعالی است بر مردم و ان سوره سرور دین شماست بزر گترین دلبل مذهب  شماست و نهایت دانش ماست زیرا کاشف از شب قدر است و در ان شب مکنونات علمی برای ما هویدا مبگردد ای  گروه شیعه  با با ایات وحم و الکتاب المبین  اناانزلناه فی لیله  مبارکه انا کنامنذرین مخاسمه گنید زیرا ای ایات مخصوص  والیان امر امامت است بع
و قد لقی علم المنطق من کثیر من الفقهاء مهاجمة شدیدة حتى قال قائلهم من تمنطق تزندق و افتى ابن الصلاح المتوفى سنة ٦٤٣ ه‍‌ بحرمة تعلیمه و تعلمه و ان على ولی الامر أن یخرج المنطقی من المدارس و ان یعرضهم على السیف حتى یستتیبوا
مرحوم کاشف الغطاء در کتاب نقد الآراء المنطقیین در تاریخچه منطق مطلبی میارن که جالبه که خلاصه‌ش این میشه که کثیر از فقها، هجمه سنگینی علیه منطق کردند تا جایی که بعضی گفتن که هر کی منطق ورزی کنه، زندیق شده!
بعضی فتوا به حرمت

2. هدف:
هدف اصلی این مقاله ارائه ایده و گردش کار در مورد کاربردهای فناوری GIS در اکتشاف مواد معدنی و ذکر چگونگی کمک فن آوری GIS در ارزیابی پتانسیل مواد معدنی در مکانهای پیش بینی شده و تصمیم گیری مناسب است. اساساً مزایای فناوری GIS در اکتشاف مواد معدنی عبارتند از:
GIS با اهداف جغرافیایی شرکتها را برای هدف قرار دادن پتانسیل های معدنی فراهم می کند.
GIS داده ها را به راحتی در برنامه ها و ابزارهای نرم افزاری ترکیب و نمایش می دهد.
بهبود و افزایش زمینه مکان
۱-دو سال پیش بود که من با نوشته های یه وبلاگ زندگی کردم نوشته هایی که بک خانم از باردار تسدتس نوشته بود و اینکه با ذکر یا کاشف الکرب عن وجه الحسین اکشف کربی به حق اخیک الحسین خدا بهش یه پسر داد
۲-بهش گفتم آقای دکتر من میترسم بمیرم
گفت نمیمیری ولی اذیتت میکنه
گفتم ممکنه بتونم ازدواج کنم
گفت چرا نشه
۳-قمر بنی هاشم آقای من هم هست

فکر نکنم خودش بدونه چقد نگرانش میشم! اهل حرف زدنم که نیست. وقتی هم رو در رو بهم نگفته به روش نمیتونم بیارم که...
این بار فک کنم خیلی جدی عاشق شده! مونده تو گل... حرف نمیزنه لااقل بدونم دردش چیه که؟ 
چند دفعه از افراد مختلفی خوشش اومده بود، بلافاصله پریدن! دیگه میگفت تضمینی، هر کی میخواد ازدواج کنه بیاد من ازش خوشم بیاد.
انقدم بی تجربه بود تو چند تا خواستگاریش، دفعه اول حرف میزد، میومد میگفت فک کنم خوب بود. حرفاشونو میپرسیدم، میگفتم خب اینو نپرس
عجیب اما واقعی.
از جمله کسانی که به فضا می روندرا فقط انسان ها تشکیل نمی دهند بلکه حیوانات هم می توانند به فضا بروند.
همیشه انسان لقب کاشف ومسافر کره ماه را داشته است اما حیوانات نیز به عنوان دیگر ساکنین زنده این کره خاکی به فضا فرستاده شده اند.
نمونه های از حیوانات فرستاده شده:

ادامه مطلب
می‌گویند که هیچ اتفاقی نیست که در همه انسان‌ها احساس مشترکی ایجاد کند، حتی تولد یا مرگ برای بعضی‌ها احساس شادی و شعف و در دیگران غم و اندوه و سوگواری است... یکی از راه‌های دیدن دنیا از دریچه چشم کودک یادآوری خاطرات کودکی ما است که این روزها که به مدد شبه چهارپایه‌ای که لیلی از یکی سطل‌ها برای خودش ساخته است و کمتر جایی در خانه دور از دسترس می‌نماید، بیشتر به چشم می‌آید.
این که خاطرات خوش و هیجان انگیز کودکی‌ام از کشوی اول دراور اتاق ماما
جلسه ی سومیه که با خواهرم میرفتم کلاس سوارکاری. اون میره تمرین میکنه و منم یه گوشه ی دنج  میشینم و نقاشی میکنم.
امروز یکی از کارایی که تازه شروع کرده بودم رو برده بودم. هم نقاشی میکردم هم نگاهی به اطراف و اسبها و بقیه آقایون و خانم هایی که اومده بودن واسه تیراندازی مینداختم.
مربی خواهرم یه آقا بود. شاید نظر اول کسی ببیندش فکر کنه شلخته س ولی از نظر من مرد جذاب و خوش هیکلیه. ازش خوشم میاد. وقتی نگاش میکنم یاد یکی از دوستان میفتم. البته کاشف بعمل ا
فائزه(+) رو تصور کنید، توی آشپزخونه، درحالی که سعی می‌کنه صداش رو تغییر بده. من(_) نشستم این‌ور هال، و مامان روبروم نشسته.+سولویگ، زود باش، این دستور مامانته!
_یعنی الان تو مامانمی؟
+نه، فائزه مامانته!
_اگه تو نه فائزه‌ای نه مامانم، پس کی هستی؟
+من مامانتم. 
_یعنی فائزه‌ای؟
+نه‌فائزه نیستم، مامانتم. فائزه مامانت نیست. 
_(به مامان اشاره می‌کنم) پس این کسی که اینجا نشسته کیه؟
+منم!
فقط داشتم می‌خندیدم این‌قدر همه‌چی رو پیچوند به‌هم!
پ. ن. اون رو
7. بحث و تحلیل:
مدیریت موفق و ارزشمند منابع معدنی یک کشور نیاز به جمع آوری و ادغام طیف گسترده ای از اطلاعات زمین شناسی ، ژئوفیزیکی ، توپوگرافی و سایر اطلاعات مرتبط دارد. GIS منطقه ای مناسب برای دستیابی به این موفقیت است.
اما مزایای استفاده از GIS در اکتشاف مواد معدنی عبارتند از:
نمایش طیف گسترده ای از داده ها با انواع مختلف در یک مکان.
سهولت نسبی واردات متنوعی از ورودی ها ، گرافیک ها و ایجاد بانک اطلاعاتی مثمر ثمر.
امکان جابجایی و ترکیب بین GIS و سای
ابوبکر محمّد بن زَکَریای رازی (۲۵۱ ه‍. ق ـ ۳۱۳ ه‍. ق)[۴] همه‌چیزدان،[۵] پزشک، فیلسوف و شیمی‌دان ایرانی[۶][۷][۸] است. رازی آثار ماندگاری در زمینهٔ پزشکی و شیمی و فلسفه نوشته‌است و به‌عنوان کاشف الکل، جوهر گوگرد (اسید سولفوریک)[۹] و نفت سفید[۱۰] مشهور است. وی همچنین دربارهٔ کیهان‌شناسی، منطق و ریاضیات نیز آثاری دارد.[۱۱]درمورد آثار رازی در لغت‌نامهٔ دهخدا آمده‌است: ابن‌الندیم در کتاب «الفهرست» خود تعداد آثار رازی را یک‌صدوشصت‌وهفت و ابوریحا
این وب سایت حاصل پژوهش، تجربه انجام پروژه های معدنی (اکتشاف و استخراج)، همکاری در طراحی و نظارت بر عملیات معدن کاری و پروژه های تحقیقاتی از سال  1387 تا کنون می باشد. مهمتر اینکه در طی این مسیر به عنوان زمین شناس ساختاری و تکتونیک فعالیت داشته ام و امیدوارم این مطالب به عنوان فرزند کوچک این مرزو بوم راهگشای تشنگان عرصه دانش و صنعت در پیشرفت روز افزونتر ایران اسلامی باشد.
این وب سایت حاصل پژوهش، تجربه انجام پروژه های معدنی (اکتشاف و استخراج)، همکاری در طراحی و نظارت بر عملیات معدن کاری و پروژه های تحقیقاتی از سال  1387 تا کنون می باشد. مهمتر اینکه در طی این مسیر به عنوان زمین شناس ساختاری و تکتونیک فعالیت داشته ام و امیدوارم این مطالب به عنوان فرزند کوچک این مرزو بوم راهگشای تشنگان عرصه دانش و صنعت در پیشرفت روز افزونتر ایران اسلامی باشد.
فردریش آگوست ککوله کاشف شکل سه بعدی و طریق اتصال اتم های بنزن هست. اول فکر میکرد که شکل بنزن خطی هست. شب میخوابه بنزن خطی جلوش ترسیم میشه و شروع میکنه به حرکت کردن و به یه مار تبدیل میشه. این مار دور خودش میچرخه و دم خودش رو گاز میگیره. ککوله از خواب میپره و لحظه ی کشف اتفاق میفته.
مامان من کلا خیلی آدم همسایه داری هستش اصلا عجیب هوای همسایه ها رو داره جوریه که ما یهووو میبینیم بعضی چیزا تو خونه گم شده بعدا کاشف به عمل میاد مامانم داده همسایه همه چی هم قرض میده جار و برقی مخلوط کن اتو و....
یه همسایه داریم افغانی هستن جدید اومدن مامانم گفت غریبن رفت باهاشون صحبت کرد و گفت هرچی خواستید تعارف نکنید بیاید از ما بگیرید
اینا یه روز اومدن گوجه گرفتن گفتیم خب طبیعیه
یه روز دیگه اومدن یخ گرفتن گفتیم خب طبیعیه
یه روز دیگه اومدن گف
مدتی هست که به مطالعه زندگی‌نامه علما و دانشمندان روی آوردم...  از علمای طراز اول شیعه و متفکران مهم غرب
در این سو مستندهای جالبی تماشا کردم از جمله آیت الله انصاری همدانی که ابتدا با عرفان موافق نبودند اما در اثر مجالست با یک اهل دل حال ایشان تغییر میکند و ... .
همچنین رویکرد شهید صدر که به طور ویژه در کتاب «اعتقاد ما» که از زاویه علوم تجربی و فیزیک به اثبات خداوند پرداخته اند کم نظیر بود.
.
.
.
در آن سو هم افرادی برخورد کردم که کارها و اکتشافات ع
دانلود بازی که با صدا کنترل میشه از سایت ایندکس وار دریافت کنید.
معرفی بازی Chicken Scream؛ فرار مرغی
Rating 49 votes
ارتباط کنون غالب بازی های موبایلی به اعتماد خوبی حرکت گوشی یا ضربات و ادا ارتباط خوبی صورت ی گوشی کنترل میشدند دوست سر بازی Chicken Scream این صدای شماست. صدا و سیمای ایران از اکتشاف دو اصل زر با مجموعه 10 هزارهزار بدن زر اخبار با حال بالا دانلود کنید خلاصه ادبیات انیمه سر و صدا غریب نینو دختریه که عاشق آهنگ کامیون سر و صدا
شما اصلا حواستون بود من تو این چند روز افتادم تو بستر بیماری؟
کمپوت بخوره تو سر شهردار ووهان! شما نباید بگید..؟ نه یکم منطقی که فکر میکنم واقعا چیزی لازم نیست که بگید:)
از شنبه بدن درد شدید و لرز و .....
سرماخوردگی و سردرد...
بی حالی و خستگی مفرط ...
خودم دیگه مطمئن شده بودم کرونا گرفتم....
آماده بودم که برم بستری شم و تست کرونا بدم
و اون 48 ساعت لعنتی انتظار برای جواب تست کرونا رو تجربه کنم
اخبار ضد و نقیض هم کم نبود....
کلا خدا نکنه تو ایران یه چیز ناشناخ
دیشب هم اتاقیم حرف هایی زد ک ب شدت منو متعجب کرد!
دختر 31 ساله داره بهم میگه ک با ی پسر 22 ساله اینترنتی آشنا شده و داره میره سر قراار و پسره عاشقش هست!! ینی داریم اصلا؟! پسره ی شهر دیگه س-سال سوم لیسانس. هم اتاقی من دکتری فلسفه داره و داره ارشد مجدد میخونه تو رشته روانشناسی!
انقدر راحت کلمه عاشقم شده رو ب کار می برد ک شاخ هام زده بود بیرون. هر شب ساعت 7 میره پارک لاله. میگفت شب ها اونجا بهتر درس میخونم. ولی دیشب کاشف ب عمل اومد ک اونجا با ی جمع پسرها دو
 اکتشاف  الیاف داخل چوب 
پس ازچندی دانشمندان توانستند سلولز چوب را استخراج و در حلال مناسبی حل 
کنند و سپس از منافذ بسیار ریز عبور داده و الیاف ساخت دست بشر بر پایه 
مواد موجود در طبیعت تهیه کنند. در همین دهه دانشمندان آلمانی در تهیه مواد 
شیمیایی و مصنوعی و حلال های آن ها پیشرفت های چشمگیری کردند و با 
عبور دادن محلول پلیمر مواد مصنوعی از منافذ ریز موفق به تولید الیاف 
مصنوعی شدند. در سال ۱۹۳۶ الیاف مصنوعی همچون پلی استرها، نایلون ها و
مدتی هست که به مطالعه زندگی‌نامه علما و دانشمندان روی آوردم...  از علمای طراز اول شیعه و متفکران مهم غرب
در این سو مستندهای جالبی تماشا کردم از جمله آیت الله انصاری همدانی که ابتدا با عرفان موافق نبودند اما در اثر مجالست با یک اهل دل حال ایشان تغییر میکند و ... .
همچنین رویکرد شهید صدر که به طور ویژه در کتاب «اعتقاد ما» که از زاویه علوم تجربی و فیزیک به اثبات خداوند پرداخته‌اند کم نظیر بود.
.
.
.
در آن سو هم افرادی برخورد کردم که کارها و اکتشافات
 ۳۰ سال پس از اتفاقات فیلم اول، یک بلید رانر جدید، پلیس لس آنجلس، افسر کی، یک راز مخفی شده را کشف می‌کند که می‌تواند جامعه را به آشوب بکشاند. این اکتشاف کی، او را وارد سفری برای یافتن ریک دکارد می‌کند، یک بلید رانر سابق که ۳۰ سال است ناپدید شده… 
ادامه مطلب
پل خشتی در لاهیجان، جلوه ای است از دوران حکومت کیائیان که در غرب لاهیجان، یکی از محله های قدیمی شهر، در انتهای خیابان کاشف غربی، قرار دارد. میرظهیر مرعشی در کتاب خود از این پل نام برده است. در این کتاب آمده که در اوایل قاجار، حاج جعفر کاشانی، پلی آجری با آهک و ساروج را جایگزین پل قدیمی و سنگی نموده. بازسازی این پل در سال 1271 هجری قمری صورت گرفت. ابعاد این پل 50 در 5/4 در 11 متر است و با آجری به رنگ قرمز ساخته شده است.این پل زیبا که به پل خشتی پردسر و خ
- همون آقایی که توی شبکه فیلتر از حق الناس میگفت و دنبال رای های گمشده یه برنامه بود کاشف به عمل اومده که پرسپولیسی هستش، همون آقا در جریان هستش که اسپانسر مشترک استقلال و پرسپولیس که ایرانسل باشه، یک رقم نجومی به استقلال بدهکاره، همین آقا اینجا که جاش هست که از حق الناس بگه و حق استقلال و هوادارانش رو از ایرانسل بگیره سکوت کرده، زیبا نیست؟؟؟
- پژمان راهبر رو شاید خیلی ها نشناسن، ولی بدونین که سایت ورزش سه برای ایشون هستش، این آقا در طول فصل گ
گنج یاب ماین اورو برزیل مدل FG80
گنج یاب ماین اورو برزیل مدل FG80 طراحی شده است تا با آن بتوان طلا را به صورت بسیار دقیق و حرفه ای یافت.
همچنین این دستگاه برای نقره و مس نیز کارایی دارد، اما باید با شیوه کاری آن آشنا بود .
گنج یاب ماین اورو برزیل مدل FG80 یک محصول بسیار عالی و سبک برای اکتشاف طلا و
تا حدودی نقره و مس است. این ردیاب یونی به حدی قوی است که
در اغلب اوقات آن را به عنوان یک گنج یاب مستقل استفاده می کنند.
فروشگاه فلزیاب غرب مقدمات لازم را برای
آیت‌الله گلپایگانی با آغاز جنگ شش روزه اعراب و اسرائیل، ضمن صدور اعلامیه‌ای از مردم مسلمان فلسطین همایت نمود. او همچنین در جریان آتش سوزی مسجد الاقصی اعلامیه شدید لحنی صادر و در اعتراض به این عمل در مسجد اعظم قم سخنرانی می‌کند. اما متاسفانه نیروهای ساواک محل چاپخانه اعلامیه‌ها را پیدا و از انتشار و همگیر شدن این جریان جلوگیری می‌کند.
ادامه مطلب
✍ پرویز بشرمل، هرات افغانستان
یهودیان سراسر جهان، 14 میلیون نفر هستند شامل: 7 میلیون نفر در آمریکا، 5 میلیون نفر در آسیا، 2 میلیون نفر در اروپا، یکصد هزار نفر در آفریقا
جمع کل مسلمانان در جهان: یک میلیارد و نیم نفر است شامل: یک میلیارد نفر در آسیا و خاور میانه، 400 میلیون نفر درآفریقا، 44 میلیون نفر در اروپا، 6 میلیون نفر در آمریکا. جمعیت مسلمانان بیش از 107 برابر یهودیان است.
برندگان جوایر نوبل:دریکصدو پنجاه سال گذشته، 14 میلیون یهودی، بیش از 180 جا

⛛⛛کلمات هم خانواده به کلماتی می گویند که از یک ریشه گرفته شده باشند و حرف های اصلی آن کلمه در کلمه های هم خانواده اش پشت سر هم بیاید .و از نظر معنایی نیز کلمات بهم نزدیک باشند.

مثال سه حرف اصلی “ح ب ب” : حبّ ٬ حبیب ٬ محبوب ٬ حبیبهسه حرف اصلی “ا م ر” : امیر٬ مامور٬ امور ٬ اَمر ٬ اوامر ٬ اُمراسه حرف اصلی “ج ل ل” : جلیل ٬ مجلل ٬ تجلیل ٬ جلال ٬ جَلالهسه حرف اصلی “و ح د” : وحید ٬ واحد ٬ موحد ٬ توحید ٬ وحدانیتسه حرف اصلی “ح ق ق” : تحقیق ٬ محقق ٬ حقی
چیست؟ OnePetro یک پایگاه اطلاعاتی اینترنتی از مطالب قنی و مهندسی
مربوط به صنعت استخراج و اکتشافات نفت و گاز می باشد. این تیم با مشارکت ۱۸
موسسه انتشاراتی زمینه دسترسی به بیش از ۱۶۰۰۰۰ سطح اطلاعات را فراهم می
کند. با به اشتراک گذاری این تیم (OnePetro.org)، که منبع قابل اعتمادی در
زمینه نفت و گاز است، امکان دسترسی به مطالب کامل پژوهش ها و محتوای فنی به
صورت اینترنتی فراهم خواهد شد.

چه کسی مسئول OnePetro است؟
انجمن مهندسان نفت (SPE) از منابع و تکنولوژی خود ب
سناریو قتل همسر نجفی و اعترافاتش  :
 مردی با هوش و کاردان فریب زن جوانی که جای دخترش است را خورده و در کمال مظلومیت تن به ازدواج داده ، بعد مورد خیانت همسر ق آر گرفته که البته حتی نمی‌داند حدسش درست است یا نه  ، یک شبه کاشف به عمل می آید که زن پرستو بوده ، همسر دوم اجازه دیدار با فرزند و زن  اول  را به مرد نمی دهد ، مراحل طلاق توافقی با همسر اول (با وجود پردااخت مهریه )  یکسال است روند دادگاهی را طی میکند ، مرد مطلوم داستان کماکان  ملتمسانه  میخو
سناریو قتل همسر نجفی و اعترافاتش  :
 مردی با هوش و کاردان فریب زن جوانی که جای دخترش است را خورده و در کمال مظلومیت تن به ازدواج داده ، بعد مورد خیانت همسر ق آر گرفته که البته حتی نمی‌داند حدسش درست است یا نه  ، یک شبه کاشف به عمل می آید که زن پرستو بوده ، همسر دوم اجازه دیدار با فرزند و زن  اول  را به مرد نمی دهد ، مراحل طلاق توافقی با همسر اول (با وجود پردااخت مهریه )  یکسال است روند دادگاهی را طی میکند ، مرد مطلوم داستان کماکان  ملتمسانه  میخو
بسم الله الرحمن الرحیم
دستورات دینی بسیار ژرف و پیچیده هستند لذا افراد سطحی نگر وعقل های اندک و کوچک دستورات دین رانمیفهمند وممکن است آن را غیر عاقلانه تلقی کرده وحتی آن را مضر به حال بشریت تشخیص دهند!کما اینکه بعضی ها روزه رامضر میدانستند!
دین مقوله بسیار هوشمندانه ای است لذا آدم های باهوش دین داری میکنند.
یک روزی خواهد رسید که درجامعه بشری هرکسی دینداری کند میگوید عجب آدم باهوشی است و هرکسی بی دین باشد میگویند عجب آدم نادانی است 
این کلام
برای من که مرزهای سفت، محکم، خشک، و ثابتی دارم از آنچه هستم و می‌توانم باشم، این در حد یک اکتشاف است. چون کلاس ورزش نرفته‌ام، نمی‌توانم آن را به دیگران هم توصیه کنم. چون اهل سریال نگاه کردن نیستم، نمی‌توانم سر دیگری را هم با سریالی که فکر میکنم خوب است برایش گرم کنم. چون آرایشگاه نمی‌روم، نمی‌توانم به کسی هم توصیه کنم کجا بهتر است. در حالیکه شاید این شرایط در عین سادگی برای خود آدم کافی باشد اما باز به خاطر لذتی که در ارتباط و کمک‌کردن و در
پاورپوینت مطالعات ژئوالکتریک
دانلود پاورپوینت با موضوع مطالعات ژئوالکتریک، در قالب PPT و در 13 اسلاید، قابل ویرایش. بخشی از متن پاورپوینت: هدف از مقاومت ویژه الکتریکی و کاربرد آن در اکتشاف هدف روش مقاومت ویژه الکتریکی، شناسایی ناهمگنی‌های مقاومت ویژه در زیر زمین می‌باشد. بنابر
بازی Arise: A Simple Story برای PS4 معرفی شد
شرکت سونی در قسمت جدید برنامه State of Play خود از بازی Arise: A Simple Story برای کنسول PS4 رونمایی کرد. اثری که توسط تیم توسعه‌دهنده جدیدی به نام Piccolo Studios که اولین پروژه آن‌ها به شمار می‌رود ساخته شده و نشر آن نیز توسط شرکت Techland صورت خواهد گرفت.

اعلام محتویات انحصاری بازی Call of Duty: Modern Warfare روی PS4
از جزئیات محتویات انحصاری بازی Call of Duty: Modern Warfare روی PS4 در انتهای نمایش جدید بخش داستانی این بازی در State of Play رونمایی شد. در انتهای
پاورپوینت مطالعات ژئوالکتریک
دانلود پاورپوینت با موضوع مطالعات ژئوالکتریک، در قالب PPT و در 13 اسلاید، قابل ویرایش. بخشی از متن پاورپوینت: هدف از مقاومت ویژه الکتریکی و کاربرد آن در اکتشاف هدف روش مقاومت ویژه الکتریکی، شناسایی ناهمگنی‌های مقاومت ویژه در زیر زمین می‌باشد. بنابر
به گزارش دانش ویکی جوناس سالک در ۲۸ اکتبر ۱۹۱۴ در خانواده‌ای یهودی در شهر نیویورک به دنیا آمد. خانواده وی بسیار فقیر بودند و پدرش در زمینه تولید پوشاک کار می‌کرد. در ۱۲ آوریل ۱۹۵۵ اولین واکسن فلج اطفال توسط سالک تهیه شد و مورد استفاده قرار گرفت. از وی به دلیل اینکه امتیاز کشف فلج اطفال را ثبت نکرد و آن را به رایگان در اختیار جهانیان قرار داد تقدیر شده است.
وقتی از جوناس سالک درباره دلیل ثبت نکردن امتیاز کشف واکسن فلج اطفال سوال شد پاسخ داد: هی
فقاهت عقلانیت کافی در فهم دین است. چنانچه فقیه ترین شخص خود حضرت رسول اکرم است.
بنابراین فقیه کسی است که ابعاد مختلف دستورات دینی را بهتر از دیگران متوجه می شود. 
اجتهاد مصطلح امروزی در بین عموم حوزه چیزی جز دانش ادبیات و کلام و اصول فقه نیست. درحالیکه فهم عمیق دین عقلانیتی رشد یافته با علمی بیش از اینها می خواهد. عقل با دو چیز رشد می کند: علم و عمل. فقیه کسی است که علم و عملش بیش از دیگران است. هر کدام لنگ باشد عقل در فهم دین لنگ خواهد بود!
آنچه د
#شعر_مهدوی

فرشتگان سما ائتلاف می کردند
به گرد بستر نرگس طواف می کردند

به زیر سایه ی محراب سبز گهواره
پیمبران خدا اعتکاف می کردند

و رودهای بهشتی به اشک شوق ظهور
زلال آبی خود را مضاف می کردند

تمام دوزخیان را ملائکه ز عذاب
به یمن خنده ی مهدی معاف می کردند

قمر رخان سماوات تیغ مژگان را
به محض دیدن پلکش غلاف می کردند

پری وشان به کنار ضریح چشمانش
به زشت بودن خود اعتراف می کردند

مقربان الهی برای دیدن او
خریدهای کلان کلاف می کردند

چقدر مردم
❌ آیا زکریای رازی (کاشف الکل) کافر و ملحد بود؟ 
این روزها و به بهانه ضدعفونی کردن اماکن عمومی و حرم‌ها و مساجد با #الکل، شبهه‌ی قدیمی کفر و الحاد زکریای رازی مطرح شده است. 
اما حقیقت چیست؟
✅در قدیمی‌ترین منابع کتابشناسی مانند فهرست ابن ندیم که تنها یک سده بعد از زکریای رازی می‌زیسته کتاب‌هایی به رازی نسبت داده شده که اعتقاد او به وحدانیت خدا، نبوت پیامبران، معاد را تایید می کند وبلکه تشیع او را هم اثبات می‌کند:«کتاب الحاصل فی العلم الإل
این دوره آموزش طراحی کاراکتر شروع طراحی شخصیت با تأکید بر ایجاد شخصیت های به یاد ماندنی با شخصیت ها و شکل های جالب برای گفتن داستان است. هدف این است که بصری شخصیت های خود را از مشاهدات زندگی ، مرجع و تصورات خود ارتباط برقرار کنیم. با ادامه دوره ، دانش آموزان به ایده تکرار و پالایش در طرح ها ، خدمت بهتر به داستان و جهت عادت می کنند. اکتشاف ، خارج شدن از منطقه راحتی شما و برقراری ارتباط بصری از طریق ترسیم ، مؤلفه های اصلی کلاس ما هستند.
https://maktabtv.co
از سال های اولیه حفر چاه نفت ایران، چشم طمع بیگانگان به دنبال استثمار منابع زیرزمینی کشور بوده و آنان در هر فرصتی به گرفتن امتیازهای گوناگون نفتی اقدام می کردند. پس از لغو امتیاز نفتی دارسی بین ایران و انگلستان، قرارداد الحاقی گس - گلشاییان به منظور کشف و استخراج نفت توسط شرکت های نفتی انگلیسی منعقد گردید. این قرارداد را جهت تصویب به مجلس بردند که با مخالفت عده ای از نمایندگان مجلس و علماء به ویژه آیت اللَّه کاشانی و مردم روبرو شد. پافشاری ه
در سی سال گذشته، دستگاههای فلئورسانس پرتوی ایکس پرتابل (pXRF) از نمونه های اولیه آن تا انواع امروزی به عنوان یک روش کلیدی برای آنالیز ژئوشیمیایی میدانی، به ویژه در اکتشاف مواد معدنی و کاربردهای زیست محیطی شناخته شده است. این فناوری یک سیستم پشتیبان تصمیم­گیری در زمینه عملیاتی (اکتشاف، معدن، بهسازی سایت یا مدیریت پسماند) را در زمان واقعی (real-time ) یا نزدیک به زمان واقعی فراهم می کند که در واقع جایگزین مقرون به صرفه ای برای آنالیز آزمایشگاهی کلا
5. بررسی ادبیات:
5.1 نقشه برداری از زیرسطحی با استفاده از GIS:
نقشه برداری یا مدل سازی زیرسطحی زمین درک توانایی ها و محدودیت های ما در رابطه با منابع نفت و گاز ، اکتشاف مواد معدنی و مدیریت محیط زیست دشوار است. مدل سازی زمین شناسی زیرسطحی یک کار پیچیده برای فناوری GIS است. اما ، طبیعت فضایی اشیاء زمین شناسی همیشه GIS را به عنوان بخش مهمی از سیستم های مدل سازی و نقشه برداری تبدیل می کند.
فعالیتهای متعارف که GIS در آن درگیر در علوم زمین است نمایش داده ها ،
در خصوص برخی رخدادهای داخلی مانند سرنگونی هواپیمای مسافربری توسط سپاه ، برخی راه و روش مشابه ای دارند!
ترامپ
نتانیاهو
سفیر انگلیس
تعداد اندکی از دانشجویان
تعداد انگشت شماری ازنماینده گان مجلس 
تعداد کمی مشاغل ازاد که حتی سواد هم ندارند!
و ..........
جالب اینجاست که علیرغم داشتن سطح تحصیلات و درک متفاوت ،خواسته ی آنها و حتی جملاتی که بر زبان می آورند دقیقا مشابه است!
کاشف بعمل آمد که اینها در یک کار مشترکند! 
همه ی آنها بیننده ی برنامه های ماهوا
می‌خواهم شروع کنم به نوشتنِ داستانی درباره تو. تو، اولین انحرافِ دلنشینِ من از شق‌ورقی اتوکشیدگی. اولین هم‌نشین شیطنت‌آمیز من در فرار از مهملاتِ مدرسه‌هایی که سکوت و نگاه به‌نفعِ بلندگوهای وحشیِ ناانسانی از آن‌ها رفته بود، اولین پذیرا، اولین تماشاگر، اولین کاشف لحظاتِ ملتهبِ من وقتی جنونی، شوری آنی سرتاسر تنم را به حرکت وامی‌داشت.
تو حتما آمده بودی برای رفتن. همه ما می‌آییم برای رفتن. ماندنی درکار نیست و هیچ‌گاه نبوده. این‌بار کسی
یکبار اینجا نوشته بودم که مدت ها طول کشید تا من معنی یک مصرع را بفهمم... هیچ وقت فکر نمی کردم روزی برسد آرزو کنم که شنیدن این آهنگ برایم بی معنی باشد :
"کاش ای تنها امید زندگی میتوانستم فراموشت کنم ..."
ولی نتوانستم و نمی توانم ...

"کاشکی هرگز نمیدیدم تورا ..."

گفتم قبل رفتن کاری کن که از دستت ناراحت شوم تا شاید جایِ خالیت حس نشود لبخند زد - از همان لبخندهایی که دیدن چالِ لپش قبلم را از جا می کند و نفسم را به شماره می انداخت ... روی چالِ لپش تعصب داشتم
‍ فلمینگ ،یک کشاورز فقیراسکاتلندی بود.یک روز در حالی که به دنبال امرار معاش خانواده اش بود، از باتلاقی در آن نزدیکی صدای درخواست کمک را شنید، وسایلش را بر روی زمین انداخت و به سمت باتلاق دوید. پسری وحشت زده که تا کمر در باتلاق فرو رفته بود، فریاد می زد و تلاش می کرد تا خودش را آزاد کند.فلمینگ او را از مرگی تدریجی و وحشتناک نجات می دهد.
روز بعد، کالسکه ای مجلل به منزل محقر فارمر فلمینگ رسید. مرد اشراف زاده خود را به عنوان پدر پسری معرفی کرد که فا
چند روز پیش آقایی که فامیلش با من یکی بود، در اینستاگرام دنبالم کرد. صفحه‌ی اینستاگرام من عمومی‌است و هر کسی می‌تواند دنبالم کند، اما تا کسی را نشناسم دنبالش نمی‌کنم.
چند دقیقه بعد، تقریبا نصف پست‌هایم را لایک کرد. یکی دو روزی خبری ازش نبود، اما بعد از یکی دو روز برگشت و باقی پست‌هایم را هم لایک کرد.( چقدر پیگیرند مردم!)
باز هم چند روزی گذشت و این بار به یکی از استوری‌هایم جواب داد و من را "دخترعمو" خطاب کرد و برایم آرزوی موفقیت کرد.
از طرفی
عاشق نان از توکّل می‌خورد، نه از خلق. در کار دل هیچ آویختنی نیست. بند عاشق تنها از آسمان آویخته است. آن را نیز به‌وقت می‌گسلد.
از سرزمینی به سرزمینی، از قاره‌ای به قاره‌ای، از آسمانی به آسمانی. سفر مدام. هیچ ایستگاهی نیست، هیچ توقّفی نیست. هیچ کمالی نیست. سفره‌ی اکتشاف تا بی‌نهایت گسترده.
این چشمهتا ابد می‌جوشد.
حلمی | کتاب لامکان
تصویری از هرمس؛ ابتدا به عنوان پیامبر خدایان خدمت کرد. خدای تجارت، نجبا، بازرگانان، پیشه‌وری، راهها، مرزها،
گرافن های معلق
حرکت چرخشی گرافن پودر شده که در الکل معلق شده است، جایزه اصلی را در رقابت های عکاسی علمی در سال 2017 در شورای تحقیقات مهندسی و علوم فیزیکی دریافت کرد.این شورا جوایز را در 5 دسته اعطا کرد: یافتن و اکتشاف کردن،تجهیزات و امکانات افراد و مهارت ها نوآوری و عجیب و شگفت انگیز به معنای برجسته کردن لحظات تحقیقات علمی است که معمولا توجهی به آن ها نمیشود. عکس های برنده شامل تصاویری از فرآیندهای میکروسکوپ ظریف، یک چشم انداز شگفت انگیز  و یک
                      رفع تب:وان یمسسک الله بضر فلا کاشف له الا هو وان یمسسک بخیر فهو علی کل شی قدیر((68 ))
بسم الله الرحمن الرحیم
هرکه این سوره را بخواند ملائک با صدای بلند ی که همه اهل عرصات بشنوند بگوید این بنده من از جمله خاصان من است پس وی را به به بندگان صالح ملحق کنید ودر بهشت نعیمش ساکن کنید واورا شراب دحیق که بکافور  مختوم باشد بچشانید . هرکه بخواند مثل این است که با پیامبر در فتح مکه شهید شده ودر قیامت در زمره کسانی باشد که پیامبر با وی
کباب مرغ و قارچ کبابی خوشمزه است که به آسانی تهیه می‌شود. این خوراک یک غذای بسیار مقوی و خوشمزه است که سرشار از پروتئین می باشد. در این مقاله با هم تجربه ی یک آشپزی ایرانی و خوشمزه را خواهیم داشت.
کباب مرغ و قارچ غذایی لذیذ و سالم به ویژه برای کسانی است که منع مصرف گوشت قرمز دارند. برای پخت این کباب به منقل نیازی نیست و می‌توان آن را در فر یا روی گاز هم درست کرد. برای آشنایی باطرز تهیه کباب مرغ و قارچ با مجله دلتا همرا شوید.
مواد لازم :
سینه مرغ:
سلام
موقع رفتن سمت سامرا، یه زن و شوهر با دختر کوچیکشون  تو ون،کنار ما نشستن. مرد اصفهانی بود و تو حرفاش معلوم شد از خادمین یک موکب تو عمود ۹۹۰ هستش. یادمون افتاد که ما تو اون عمود ایستادیم و استراحت کردیم، البته تو یه موکب عراقی... همینطور که نشسته بودیم همسرم دو تا چلوخورشت قرمه سبزی آورد که یکیش رو دادیم خانمای عرب، یکیشم بچه ها خوردن. انقدر هوا گرم بود من نتونستم بخورم! اما بچه ها خیلی دوست داشتن، خصوصا که تو  ظرف یکبار مصرف نبود و کنارشم تر
خواب دیدم تو راهبه یه صومعه کوچیک تو یکی از شهرهای لهستانی و من یه نوازنده ساکسیفون که روحش تو زندگی قبلیش یه کولی دوره‌گرد بوده و شهر به شهر با ساز زهوار دررفته‌اش میگرده و هیچ‌وقت این دو نفر تو مسیر زندگیشون به هم برخورد نمی‌کنند. وسط خواب خیلی تلاش کردم که برای پاپ نامه بنویسم که اجازه بده خواهرهای صومعه به دیدن اجرای ما بیان و حتی با بچه‌های گروه حرف زدم که یه کم سبک اجراشون رو عوض کنند و حداقل برای یه شب مشروب رو از برنامه کنار بذارن ت
23 K4.2 KAbrikosov latticeAbrikosov latticeabruptlyalloysaluminiumantiparallelappropriate questionsatomic nucleiBCS theorybest metalsbig kappabiomagnetic signalsbrain wavesbulkchargecoherence lengthcoherence lengthcoherent quantum statecolossal magnetoresistancecomplete screeningconcentration of superconducting electronscondensecondensed matterconduction electronsconstantcontinuous phase transitions between thermodynamic statesconventional electromagnetsconventional superconductorsCooper pair tunnellingCooper-pairscoppercritical current densitycritical fieldcritical magnetic fieldcritical magnetic fieldcuprate superconductorscupratescurrent carrying capacitycurrentsdecoration experimentsdensitydensity is the square of the wave functiondetector of radio wavesdeuteriumdimensionless unitsdyna
23 K4.2 KAbrikosov latticeAbrikosov latticeabruptlyalloysaluminiumantiparallelappropriate questionsatomic nucleiBCS theorybest metalsbig kappabiomagnetic signalsbrain wavesbulkchargecoherence lengthcoherence lengthcoherent quantum statecolossal magnetoresistancecomplete screeningconcentration of superconducting electronscondensecondensed matterconduction electronsconstantcontinuous phase transitions between thermodynamic statesconventional electromagnetsconventional superconductorsCooper pair tunnellingCooper-pairscoppercritical current densitycritical fieldcritical magnetic fieldcritical magnetic fieldcuprate superconductorscupratescurrent carrying capacitycurrentsdecoration experimentsdensitydensity is the square of the wave functiondetector of radio wavesdeuteriumdimensionless unitsdyna
به‌عقیده‌ی برخی دانشمندان، علم نجوم و اکتشافات فضایی می‌تواند دیدگاه ما را درمورد هدف از زندگی روی زمین تغییر دهد.
رازی اساسی‌تر از معنای زندگی وجود ندارد. ما ناگهان خود را بدون هیچ نمایش‌نامه‌ای روی صحنه یافته‌ایم و طبیعی است که به‌دنبال هدفی باشیم و از خود بپرسیم که این کارها برای چیست؟
ما می‌توانستیم به‌سادگی و بدون تعیین معنای دقیق‌تری برای حیات، به زندگی مشغول شویم؛ دقیقا همان‌طور که بدون تشریح کبد خود از آن استفاده می‌کنیم.
پاورپوینت تحلیل و بررسی نسبت های مثلثاتی

پاورپوینت تحلیل و بررسی نسبت های مثلثاتی دارای 17 اسلاید با ظاهری زیبا ، متفاوت ، مفید، مختصر و قابل ویرایش می باشد.
مشخصات فایل

تعداد صفحات
17

حجم
478 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
پاورپوینت ریاضی

توضیحات کامل

فهرست مطالب :
مقدمهابوالوفا دانشمند ایرانی، کاشف سینوس و کسینوسمثالرابطه تانژانت و شیب خطروابط بین نسبت های مثلثاتی 

بخشی از متن پاورپوینت :
ابوالوفا دانشمند ایرانی، کاشف س
بسم الله الرحمن الرحیم
امروز شنبه، اول ماه ذی الحجة سال 1398 ه.ش و اولین یوم از ایام الله و لیال عشر لیالی پایانی اربعین کلیمی، حسب الامر والیان امر و هادیان طریق هدایت، ازین پس کلا مطالب وبلاگ حول و حوش تجلی جدیدی مرقوم خواهند شد.
بنا دارم إن شاء الله ب مدد حق سبحانه و تعالی، تفسیری ب شیوه و سبک جدید از آیات کریمه ی قرآن ارائه دهم ک حس می کنم نتیجه ی یکسری القائات سبوحی است ک در طریق عشق موهبت فرموده اند.
حقیر این تفسیر را ( ک کاشف النور نام نهاده
یکبار اینجا نوشته بودم که مدت ها طول کشید تا من معنی یک مصرع را بفهمم... هیچ وقت فکر نمی کردم روزی برسد آرزو کنم که شنیدن این آهنگ برایم بی معنی باشد :
"کاش ای تنها امید زندگی میتوانستم فراموشت کنم ..."
ولی نتوانستم و نمی توانم ... فکر کنم عاقبت آمد به سرم از آن چه می ترسیدم... پسرکِ مغرور و آهنیِ درونم بر حال نزارش زار می زند که نه جرات پیش رفتن دارد و نه توان پا پس کشیدن ...

"کاشکی هرگز نمیدیدم تورا ..."

گفتم قبل رفتن کاری کن که از دستت ناراحت شوم تا ش
قرارداد های نفتی
قرارداد های نفتی از دهه 1950 به بعد به اینصورت بود :
با اعتراض حسابرس کل انگلستان در جریان جنگ جهانی دوم به روش قیمت گذاری قدیمی  (جهت کاهش هزینه جنگی)
و اعتراض آمریکایی‌‌ ها در طرح مارشال (به جهت اختصاص قیمت عمده کمک آمریکا بخود بطرز غیر مستقیم) ،
خلیج فارس در برابر خلیج مکزیک ، نقطه مبدأ دوم (Basic point) مورد قبول قرار گرفت .
با افزایش قیمت نفت ، اصل پنجاه – پنجاه در قرارداد ونزوئلا و وضع قانون مالیات بر درآمد در عربستان صعودی ، که
توی یکی از گلدونام خود به خود گوجه دراومده بود... همونجوری نگه داشتم بزرگ شه و کاری به کارش نداشتم... تازگی ها دیدم بله گل داده :) اگه اینا بهم گوجه بدن یکی از آرزوهام برآورده میشه :)
+ شما هم از پنجم فروردین دارین میرین سرکار یا فقط منم که دارم میرم؟! احساس میکنم داره بهم ظلم میشه! 
+ یه جمله ی خفن خوندم تو تلگرام (لعنت ا...) که اگه ماشین داشتم حتما پشتش می نوشتم... اونم این بود که: "نامه ای به فرزندم: تا وقتی ایرانم دنیا نمیای"
+ دیروز رفته بودیم عروسی دو
فرض کنید دو نفر در حال غرق شدنن. یکیشون بچه تونه. یکیشونم کاشف درمان سرطان که کلی خدمت کرده و الآن هم داره کلی تحقیقات انجام میده تا بیماران بیشتری را نجات بده.
شما هم یک نفر را بیشتر نمی توانید نجات دهید.
کدام را نجات می دهید؟
سلام دوزتان ! بعد از شونصد سال اومدم که به وعده هام عمل کنم ! XD
آگاه باشید که حتی اگه شونصد سال هم بگذره من بازم به وعده هام عمل می کنم ! XD
اولین بخش از نکته های لایت ناول دورارارا رو استارت می زنم و باشد که تا آخرش رو بتونم پیش برم !
حالا حتما تعجب کردید که چرا یهو پریدم جلد 9 
خب ببینید لایت ناول دورارارا اینجوریه که هر جلدش مختص میشه به تعدادی از کاراکترها 
داستان کلی جریان داره ولی متمرکز میشه به شخصیت های خاصی 
من جلد 9 رو اول گذاشتم چون این جل
با شنیدن نام الکل همه ی ما به یاد کاشف آن زکریای رازی می افتیم. از آن موقع تا کنون انواع مختلفی از این ماده کشف شده است که همه ی آن ها به دلیل داشتن گروه های هیدروکسیلی جز خانواده ی الکل ها طبقه بندی گردیده اند. نوع اول، نوع دوم و سوم دسته بندی کلی این خانواده است که می تواند انواع مختلفی از الکل ها را در خود جای دهند. 
دسته ی اول از این خانواده که با نام الکل های نوع اول نیز شناخته می شوند الکل های ساده ای می باشند که گروه هیدروکسیلی موجود در ساخت
یا کاشف الکروب

سلااام :))
بچه ها. من این کتاب و که میدیدم یهو مشهور شد و اینها، همش فکر میکردم ازون کتاب های کلیشه ای روانشناسی و انگیزشیه
از اون ها که دائم میگه رمز موفقیت شما چیست!؟ بلهههه. همین که فکر کنید به هدفتان موفقید
ولییی، اینطور نبود
اولین کتابی که از کتابخونه همگانی طاقچه دانلود کردم و خوندم، همین کتاب بود.
اول تصمیم داشتم فقط شروع کنم و اگه خوشم نیومد ادامه ندم.
اما واقعا عالی بود.
یه نکته ای که وجود داره اینه که نویسنده توی مقدمه 
زیر یه ویدیویِ یوتیوب، یکی کامنت گذاشته‌بود شیعه‌ها اصلا محمد رو بعنوانِ پیامبر قبول ندارن. فکر می‌کنن علی باید پیامبر می‌شد. من که جواب دادم، چندنفر دیگه ریپلایم کردن که بله. مشخصه که شیعه‌ها این‌طوریَن. ما خودمون دیدیم. کاشف به عمل اومد که به گوش/ چشمشون خورده که ما توی اقامه می‌گیم اشهد ان علی ولی الله. و نه تنها این‌قدر براشون مهم نبوده که برن جلو و بپرسن، بلکه سرچم نکردن یا احتمالی هم قائل نشدن که این‌ور، اون‌ورش ممکنه محمد رسول ال
     ابن اعثم که مولف کتاب الفتوح است و محدث و مورخ دوره غیبت صغری بوده است؛ ابن اعسم شاگرد مرحوم بحرالعلوم بوده و از شعرای قرن دوازدهم و سیزدهم می باشد که سفرنامه مرحوم کاشف الغطاء به حج را به قصیده درآورده است...

زمان: یک دقیقه و 59ثانیه | حجم : 1.6 مگابایت

سایر پادکست های این مجموعه را در  اینجا  تماشا نمایید.
     «پادکست های رجالی» مجموعه ای صوتی است که پیرامون دانشهای گوناگون حوزوی در قطعه های کوتاه چند دقیقه ای ارائه می گردد و می خواهد
وجود تروریسیم در سراسر جهان و حتی میهن اسلامی ما امری غیر قابل انکار بوده و نمی توان از وجود تروریسم جلوگیری به عمل آورد اما با راهکارهای پیشگیرانه می توان از ایجاد آسیب های جانی و مالی جلوگیری به عمل آورد.
یکی از سیستم های بسیار مفید برای این کار که برای اولین بار در سطح جهان طراحی و تولید گردیده است، سیستم تشخیص مواد منفجره بوده که می‌تواند انواع مواد منفجره در هر مقداری را تشخیص داده و آلارم دهد.
این سیستم تشخیص مواد منفجره می تواند مواد
اگه می‌شد تو روی طرف فحش بدیم خوب بود، نه؟ :)
حالا هر فحشی نه، همینایی که تو ذهنم میدم فقط؛ احمقِ بیشعورِ آشغالِ عوضی!
خلاصه الان می‌خوام به یه نفر که هیچ کار بدی نکرده بگم احمق بیشعور آشغال عوضی!
تا دلم خنک شه!
ولی خب می‌نشود!

حالا که پست به این مبتذلی نوشتم، اینم بگم.
من کتابای قدیم القدما رو که می‌خونم، معماری‌شونو تو ذهنم مجسم می‌کنم. بعد یه جاییش برام گنگ می‌مونه، توالت، دستشویی، سرویس بهداشتی، مستراح! آخه چرا هیچ کتابی به این قسمت خو
نسخه دوبله فارسی نیز افزوده شد
دانلود فیلم Marauders 2016
کیفیت : Bluray 1080p
ژانر : اکشن, جنایی, هیجان انگیز
کارگردان : Steven C. Miller
ستارگان : Adrian Grenier, Bruce Willis, Christopher Meloni, Dave Bautista
سال : 2016
کشور : آمریکا
سازندگان : Michael Cody,Chris Sivertson
مدت زمان : 1 ساعت و 47 دقیقه
زمانی که چند سارق مسلح و بی رحم به یک بانک دستبرد می زنند، تمام شواهد و مدارک به صاحب بانک و مشتریان رده بالایش ختم میشود. اما وقتی گروهی از ماموران FBI پرونده را با جِدیت بیشتری دنبال میکن
براساس آخرین خبرهای میراث فرهنگی کشف مومیایی یک عروس در مصر توسط باستان شناسان صورت گرفت.
این اکتشاف در یکی از گورستان های مهم شهر «اقصر» و توسط یک تیم باستان شناسی اسپانیایی صورت گرفت و جزئیات جدیدی درباره زندگی و مرگ مردمان مصر باستان در دوران دودمان هفدهم مصر باستان ارائه می دهد.
باستان شناسان معتقدند قدمت این تابوت که اوایل سال 2020 کشف شده است، به بیش از 3500 سال پیش باز می گردد. به گفته کارشناسان، این تابوت سفیدرنگ چوبی به یک دختر نوجوان 15
الف. سلام.  قرص‌های‌م را خورده‌ام، امّا هنوز از پس آن حالِ بد برنیامده‌ام. طول می‌کشد تا بیایم. شاید به همان اندازه که طول می‌کشد که تأثیر داروها برود و من دوباره به یاد بیاورم که باید هر روز صبح و شب بخورم‌شان.  امّا این را پدر نمی‌فهمد. یعنی در وضعیّتی نیست که بفهمد. برای فهمیدن کسی باید مشتاق فهمیدن باشد که پدر نیست. پدر نمی‌خواهد بفهمد. مطلب ثقیلی‌ست که فهمیدن‌ش دردناک‌ست. فهمیدن این که دکتر روان‌شناس من را –هرچند ناقص- امّا از پدر
7میلیارد کالای بهداشتی کشف شده
یکی از ایرانیان ساکن امریکا، التماس می کند که از ایران، برای انها کمک فرستاده شود، چرا نمی فرستند؟ کینه شتری که نباید به مردم ضربه بزند! با آمار هایی که از کشفیات کالاهای بهداشتی داده می شود، میتوان کل جهان را واکسینه کرد!  طی دو ماه که کرونا شروع شده، هر روز 70میلیون و 80میلیون، کالا کشف می شود یعنی 4تا 5میلیارد کالا کشف شده، و ادامه هم دارد. و حتما به 7میلیارد می رسد. این آمارها چهار حالت دارد! اول اینکه اساسا دروغ
نقشه برداران در دفتر و محل انجام پروژه با استفاده از فناوریهای جدید مانند GPS، اسکنرهای هوایی و زمینی برای نقشه برداری از یک منطقه و انجام محاسبات و گرفتن عکس به عنوان شواهد استفاده می کنند. نقشه برداران از نرم افزارهای پیشرفته برای تهیه نقشه ها و اندازه گیری های داخلی استفاده می کنند. نقشه برداران بر روی پروژه هایی نظیر اکتشاف معتدن، راه سازی، ساخت تونل و پل و ساخت سازه های ساختمانی و …کار می کنند. آنها در تعیین اندازه و اندازه گیری زمین متخ
اگه به ژانر عاشقانه- کمدی و فانتزی علاقه دارید که برید لذتشو ببرید و کیف کنید و در کنارش یک داستان جنایی رو هم دنبال کنید :)
و اما داستانش: بونگ سون دختریه با یک قدرت ماورایی! مثلا یکی رو می زنه طرف پنجاه متر اون طرف تر میفته :دی  از این ور مین یانگ که رئیس یک شرکت بزرگ تولید بازیه با دیدنش اونو به عنوان بادیگاردش استخدام می کنه! از طرف دیگه تازگی ها تو محله بونگ سون چند تا دختر ربوده شدن و پلیس با مجرمی باهوش طرفه...
خیلی دوستش داشتم و از دیدنش بسی
درماده 19قانون کارشناسان رسمی دادگستری چنین می خوانیم
« اظهار نظر کارشناسی باید مستدل و صریح باشد وکارشناسان رسمی مکلفند نکات و توضیحاتی که برای تبیین نظریه ضروری است و یا توسط شورای عالی کارشناسان مشخص می‌گردد به طور کامل در آن منعکس نمایند. کارشناس رسمی موظف است در حدود صلاحیت خود نظر کارشناسی را به طور کتبی و در مهلت مقرر به مراجع ذیربط تسلیم و نسخه‌ای از آن راتا مدت حداقل پنج سال بعد از تاریخ تسلیم نگهداری نماید.»
هماگونه که ملاحظه می
میگویند وقتی رضا شاه تصمیم گرفت بانک ملّی را تأسیس کند برای بازاری های تهران و اطراف پیغام فرستاد که از بانک ملّی اوراق قرضه بخرند. هیچکدام از تجّار بازار حاضر به این کار نشد. وقتی خبر به خانم فخرالدّوله، مالک بسیار ثروتمند، خواهر مظفّر الدین شاه و مادرمرحوم دکتر امینی رسید به رضاشاه پیغام فرستاد که مگر من مرده ام که می خواهی از بازاریان پول قرض کنی ؟ من حاضرم در بانک ملّی سرمایه گذاری کنم. و به این ترتیب بانک ملّی با پول خانم فخرالدّوله تأس
ژئوتکنیک دانش پویایى است که محیط مکانیکى زمین شناسى وعملکرد آن را به مهندسان مى شناساند .مهندسى ژئوتکنیک شاخه اى از مهندسى عمران مى باشد که هدف آن مطالعه مصالح طبیعى موجود در لایه سطحى زمین است.
اهداف مطالعات ژئوتکنیک و مکانیک خاک و آزمایشات آن
شناسایی لایه های تحت الارضی
تعیین ویژگی های فیزیکی و مکانیکی آن ها
تعیین نوع پی و عمق استقرار آن
تعیین ظرفیت باربری پی
تعیین ضریب عکس العمل خاک زیر پی جهت طراحی سازه ای پی
طبقه بندی نوع زمین بر اسا
یهو ریاض پرسید: «پس گفتید که چیزی دربارۀ حکومت عدل عمر ابن خطاب نشنیده ید؛ نه؟»
گفتم: «نه، یعنی حکومت عادلانۀ معروفی که من شنیده م منسوب به عمر ابن خطاب نیست.»
رشید: «پس منسوب به کیه؟»
گفتم: «حضرت علی علیه السلام.»
پرسیدم: «عمر ابن خطاب چطور از دنیا رفت؟»
ریاض جواب داد: «موقع نماز صبح با شمشیر به سرش ضربه زده ان و فرقش رو شکافته ان. این رو که حتماً خبر داشتید؛ نه؟»
واویلا ... عجب اوضاعی! غیر از این مورد، دربارۀ چند تا داستان معروف تاریخی دیگه ه
یهو ریاض پرسید: «پس گفتید که چیزی دربارۀ حکومت عدل عمر بن خطاب نشنیده ید؛ نه؟»
گفتم: «نه، یعنی حکومت عادلانۀ معروفی که من شنیده م منسوب به عمر بن خطاب نیست.»
رشید: «پس منسوب به کیه؟»
گفتم: «حضرت علی علیه السلام.»
پرسیدم: «عمر بن خطاب چطور از دنیا رفت؟»
ریاض جواب داد: «موقع نماز صبح با شمشیر به سرش ضربه زده ان و فرقش رو شکافته ان. این رو که حتماً خبر داشتید؛ نه؟»
واویلا ... عجب اوضاعی! غیر از این مورد، دربارۀ چند تا داستان معروف تاریخی دیگه هم از

کشاورز فقیر اسکاتلندی بود و فلمینگ نام داشت. یک روز، درحالی که به دنبال امرار معاش خانواده اش بود، از باتلاقی در آن نزدیکی صدای درخواست کمک را شنید، وسایلش را بر روی زمین انداخت و به سمت باتلاق دوید. پسری وحشت زدهکه تا کمر در باتلاق فرو رفته بود، فریاد می زد و تلاش می کرد تا خودش را آزاد کند. فارمر فلمینگ او را از مرگی تدریجی و وحشتناک نجات می دهد.
  روز بعد، کالسکه ای مجلل به منزل محقر فارمر فلمینگ رسید. مرد اشراف زاده خود را به عنوان پدر پس
افزایش فعالیت های اکتشاف نفت و گاز و تولید در سراسر جهان مهمترین عامل تأثیرگذار بر رشد بازار پمپ های خلاء است. افزایش تقاضا برای نفت خام از بخش حمل و نقل و صنعتی تشدید فعالیت های اکتشافی است. افزایش استفاده از پمپ های خلاء برای استخراج و فرآوری نفت خام باعث افزایش اندازه صنعت می شود.
پمپ های خلاء خشک با استفاده از آن در صنایع از جمله بسته بندی ، پتروشیمی ، شیمیایی ، دارویی و غیره رشد قابل توجهی را در بازه زمانی پیش بینی شده پیش بینی می کند. تقا
اوایل هفته::
مامانم:یاسمن! چهارشنبه آیین نامه داری!بشین بخون!
من:(شبش زنگ زدم یگان بش گفتم آیین نامه شو بده ببینیم چگونه کتابیست!)
من:(صبحش مجدداً زنگیدم به یگان و کاشف به عمل اومد که دیشب یادش رفته بوده کتابو بم بده! یکی از یکی داغان تریم!)
سه شنبه::
مامانم: فردا آیین نامه س!خوندی؟!
من:(کف دستمو کوبوندم به پیشونیم!) راسی یگان کتابو نیاورد مامان؟!؟ن؟!؟ بیخی هفته بعد امتحان میدم! الان آبروم میره!
بابام:نه همین فردا برو آشنا شی که ازین به بعد بشینی بخو
ژانر : ماجرایی , علمی تخیلی
مدت زمان : ۱۶۹ دقیقه زبان : انگلیسی کیفیت : BluRay 1080p فرمت : Mkv انکودر : Ganool حجم : ۲٫۳گیگابایت محصول : آمریکا , انگلیس , کانادا ستارگان : Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Jessica Chastain, Michael Caine کارگردان : Christopher Nolan لینک های مرتبط : جستجوی زیرنویس – کیفیت های دیگر
خلاصه داستان :
گروهی دانشمند و کاشف ، عازم سفری به فضا می شوند ، که در آن می بایست از طریق ورود به گودالی فضایی ، راهی برای نجات زمین که وضعیت خوبی ندارد بیابند. اما…
ادامه مطلب
هرچند در مورد چای ایرانی مطالب زیادی نوشته شده ولی در مورد پیدایش و پیشینه‌ی چای ایرانی تعداد منابع مستند و موثق، چندان زیاد نیست. در این مقاله به بررسی پیدایش و گسترش کشت چای ایرانی می‌پردازیم و در مورد انواع چای ایرانی نیز نکته‌هایی را ذکر می کنیم.
ویژگی‌های چای ایرانی (چای سیاه ایرانی)
در شمال ایران به‌طورمعمول چای ایرانی در سه فصل بهار، تابستان و پاییز کشت می‌شود. با ادغام اصلی‌ترین تقسیم‌بندی‌های چای ایرانی (چای شمال)، می‌توان چ
نقل قولی از دکتر کریمی پور استاد فیزیک در دانشگاه شریف

ایستادن بر صخره های بلند
زمانی که من دانشجو بودم،  هر
کسی که فیزیک نظری می خواند، چه در ایران و چه در هر کشور دیگری،  نسخه ای از مقاله معروف نظریه میدان همدیس را که
توسط بلاوین، پولیاکوف و زامولوچیکف نوشته شده بود همراه داشت و هفته ها و ماهها وقت
اش  را صرف فهمیدن این مقاله می کرد. همانطور
که انتظار می رفت،  این مقاله که به اول  اسم مولفانش مقاله BPZ خوانده می شد، انقلابی در فیزیک دوبعدی ا

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها